Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Chevening Burs Başvuruları Başladı - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Chevening Burs Başvuruları Başladı

  • edcon


Chevening burs programı 2019/2020 dönemi başvuruları açıldı.

Birleşik Krallık ’ta Master eğitimi almak isteyen öğrencilerin Birleşik Krallık Hükümeti’nin Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilen karşılıksız bir burs programıdır.  
2019/2020 döneminde Master eğitimine başlamak isteyen öğrenciler için başvuruları başladı. Başvuru tarihleri 6 Ağustos'tan itibaren 6 Kasım 2018 saat:14.00’e kadar devam edecektir.

Türkiye’de başvuru yapacak olan öğrencilerin istedikleri konuda başvuru yapabilirler.

Chevening Bursu kapsamı oldukça geniştir ve kısaca bahsetmek gerekirse; Okul ücreti, Aylık yasam masrafları, Gidiş-Dönüş seyahat ücreti, Vize ücreti ve Chevening etkinliklerine katılmak için seyahat ödeneğini kapsamaktadır.

Başvuru için gerekli olan bilgiler ise şunlardır;
*T.C. vatandaşı olmak
*Eğitimi tamamladıktan sonra Türkiye dönerek en az 2 yıl kalmak.
*Birleşik Krallık’ta bir master programına kabul edilmek için gereken lisans derecesine sahip olmak. (Birleşik Krallık’ta 2:1 lisans bitirme onur derecesine eş değer)
*Başvuru sırasında 2 yıl iş tecrübesi şartını tamamlamış olmak.
*Birleşik Krallık üniversitelerinde, burs yönetimi tarafından kabul gören en az 3 farklı programa başvurmak ve 11 Temmuz 2019 tarihine kadar şartsız kabul koşulunu yerine getirmek
*İngilizce dil yeterliliği şartını en geç 11 Temmuz 2019 tarihine kadar yerine getirmek.(IELTS Akademik 6,5 - Pearson PTE Akademik 61, TOEFL IBT 79, Cambridge English Advanced (CEA) 176 , Trinity ISE II (B2) 176. Daha detaylı bilgi için lütfen bu bağlantıyı ziyaret ediniz)

http://www.chevening.org/turkey linkinden online başvuru formunu doldurulması zorunludur.

Detaylı bilgi için ofisimizi arayabilir ve eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.